Kas teadsite, et pauside võtmine võib teie jõudlust tegelikult parandada? See kehtib paljude eluvaldkondade, sealhulgas mängude kohta. Mängupausid on lihtne viis mängu parandamiseks ja tervise säilitamiseks.

Selles artiklis selgitatakse, kuidas mängupausid võivad teid paremaks mängijaks muuta.

Mis on mängupaus?

Mängupaus on paus konsoolil või arvutis mängimisel. Need vaheajad hõlmavad toolilt väljumist ja arvuti ekraanilt (või lauaplaadilt) eemalolekut. Mängupaus võib olla nii pikk, kui soovite, kuigi mõned eksperdid soovitavad 17-minutilist pausi.

Kuidas mängupausid võivad teid paremaks mängijaks muuta

Siin on põhjused, miks mängupausid võivad teid paremaks mängijaks muuta. Mõni neist põhjustest põhineb teaduslikel tõenditel, samas kui kvalitatiivne kogemus toetab teisi.

Säilitage silmade teravus

Silmade teravus viitab teie võimele eristada nähtavate asjade kuju ja üksikasju. Mängijana on teie silmateravus oluline, sest sellel on suur roll silma ja käe hea koordinatsiooni saavutamisel ning mängus oluliste detailide äratundmisel.

Pikad mänguseansid koormavad silmi. Mängupauside tegemine vähendab seda koormust ja aitab teil oma silmateravust säilitada. Ka muud asjad võivad aidata; millegi kohta lugema kuidas vähendada videomänge mängides silmade koormust.

Vältige lihaste koormust

Teine hea silma ja käe koordinatsiooni tagav tegur on tervete lihaste säilitamine. Tervete lihaste olemasolu tagab teile hea reaktsiooniaja ja kiire refleksi. Pikad mänguseansid koormavad teie lihaseid, kuna sõrmed, käed ja randmed liiguvad korduvalt. Äärmuslikel juhtudel võib see põhjustada artriiti.

Õnneks on lihaskoormuse ravi suhteliselt lihtne. Peate lihtsalt tegema mõned venitused. Lihaste koormuse ärahoidmisega väldite võimalikke vigastusi või ebamugavusi, mis võivad teie sooritust takistada. Neid on rikkalikult venib mängijatele, kes veedavad liiga kaua mänge mängides.

Minimeerige vaimne väsimus

Nüüd peate lisaks oma silmadele ja lihastele hoidma oma aju teravana, kui soovite olla osav mängija. Mängud on teie aju jaoks nagu vaimne treening, võidu saamiseks peate mõtlema kiiresti ja tõhusalt. Nii nagu regulaarse treeningu korral, põhjustab ka jätkuv pingutus lõpuks väsimust. Vaimne väsimus on täpselt nagu füüsiline väsimus, kuid teie aju jaoks.

Vaimne väsimus võib kulgeda umbes 90 minuti jooksul pärast mängu lõppu, jättes teie aju loidaks ja kurnatuks. Muud sümptomid on keskendumisraskused või tühjenemise tunne.

Mängupausid minimeerivad vaimse väsimuse, andes ajule aega puhata. Vaimse väsimuse minimeerimine on oluline, sest vaimse väsimusega mängude mängimine tähendab mängimist aeglasema reaktsiooniajaga ja vähenenud mõtlemisvõimega. Selle vältimine võib teie jõudlust pikemas perspektiivis parandada.

Parandage vereringet

Asi, mis seob teie silmi, lihaseid ja aju, on teie vereringe. Korralikuks esinemiseks vajate head tiraaži, sest see mõjutab kõike, mida teete. Vereringe hõlmab verevoolu kogu kehasse, kaasa arvatud aju.

Pikka aega istudes aeglustub vereringe. Teie veri asetub jalgadesse ja toidab, vähendades verevoolu ajus. Püsti tõustes ja ringi liikudes ning võib-olla tehes mõned venitused, taastub teie vereringe uuesti. See jätab teid ärkvel ja pingestatud ning parandab selle tulemusel teie mängu.

Lähtestage oma kallutusmõõtur

Neile, kes pole teadlikud, olemine kallutatud on pettumuse sünonüüm. Seda juhtub mängides kogu aeg, eriti kui mängitakse väljakutsuvaid või võistlevaid mänge. Mõne inimese jaoks on mängud väljakutsetest üle saamise sünonüüm. Seega on pettumuse kogemine protsessi loomulik osa.

Probleem on selles, et kui mõni mäng tekitab teile pettumusi, siis tõenäoliselt ei mängi te väga hästi, olgu see siis soolo või meeskonnaga. Oluline on lähtestada oma emotsionaalne seisund, kui olete kallutatud. Kallutades mängimise jätkamine võib teie pettumust halvendada ja võib põhjustada kaotuste seeria. Mängupaus annab teile võimaluse oma emotsionaalne seisund taastada.

Innustuge uuesti mängima

Lõpuks võivad mängupausid tekitada põnevust mängu uuesti mängida. Kordamine on meisterlikkuse võti, kuid see võib ka asjad vananeda. Äärmuslikel juhtudel võib see põhjustada ka läbipõlemist. Kui mäng tundub aegunud, ei sütti miski teie kirge uuesti mängida, nagu veedaks mõnda aega sellest eemal.

Pärast mängu pausi naastes tundub see taas uus ja põnev. Kogemuse värskena hoidmine hoiab asju mitte ainult lõbusana, vaid hoiab teid ka kaasatud. See efekt on märgatavam, kui naasete mängu pärast pikka pausi.

Läbipõlemisega silmitsi olles soovitame pikki mängupause. Pikk mängupaus hõlmab mängust eemaldumist mitmeks päevaks, nädalaks või kuuks. Need pikemad vaheajad võivad teie tunded mängu suhtes tõesti lähtestada ja on kasulikud läbipõlemise korral.

Kui tihti peaksite mängupause tegema?

Reegel 52–17 soovitab teil järgida 52-minutilist tööd 17-minutise pausiga. See reegel võib töökohal tootlikkuse maksimeerida ja on nagu Pomodoro meetod. Mängude jaoks pakub see reegel head juhist pauside tegemise sageduse kohta, kuid te ei pea seda liiga rangelt järgima.

Pärast umbes 60–90-minutist mängimist paneb vaimne väsimus selle paika. See oleks hea aeg kaaluda mängupauside tegemist. Teie vaheaeg võib kesta 5 kuni 20 minutit. Niikaua kui te toolilt välja tulete, keha sirutate ja mõistust puhkate, peaksite märkama mõnda eespool loetletud eelist, hoolimata sellest, kui pikk on teie vaheaeg.

Mängupaus on hädavajalik

Loodetavasti on see artikkel teile selgitanud, kui olulised on mängupausid. Mitte ainult teie tervise, vaid ka mängu parandamise nimel. Pikad mänguseansid võivad teie jõudlust kahjustada, kuna need põhjustavad silmade ja lihaste koormust, vaimset väsimust ja kehva vereringet. Need suurendavad ka kallutamise või läbipõlemise ohtu.

Seetõttu on mängupausid tohutult olulised. Need leevendavad teie keha terviseriske ja minimeerivad selliseid asju nagu vaimne väsimus, pettumus ja läbipõlemine. Ükski neist tagasilöökidest mängides peaksite tundma märkimisväärset erinevust. Tervena mängimine annab teile märkimisväärse mängueelise.

E-post
6 reaalses elus videomängude vigastusi ja kuidas neid vältida

Siin on mitu tegelikust vigastusest, mida võite saada lihtsalt videomänge mängides, ja mida saate nende vältimiseks teha.